محمد نبهان

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

محمد نبهان

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

محمد نبهان

آنان که خدا را می جویند ، او را می ستایند و درحالی که او را می جویند ، می یابندش و در همان حال که او را می یابند ، می ستایندش !

" آگوستین قدیس - اعترافات "

طبقه بندی موضوعی

پربیننده ترین مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

آخرین نظرات

نویسندگان

سیستم نو

چهارشنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۲:۵۵ ب.ظ


سیستم نو

در دنیای رسانه های امروز که در ورای ان سیاه چال های فکری نظام های قدرت وجود دارد هر کدام سعی در تنظیم تفکرات و ایجاد سونامی های خاص در راستای مصالح فکری خود هستند ! 
در این بین فضایی برای لابی ، پول و جریان های اقتصادی و فسادهای اخلاقی ایجاد می شود و در این اشفته بازار هر کس و یا هر تفکری که خود را متعلق به یکی از سیستم های از پیش تعریف شده نکند در آستانه حذف قرار خواهد گرفت و این یکی از بزرگترین فجایع انسانیست که در این کره خاکی صورت می گیرد .
در این بازی های پشت پرده مردم همانند قربانیان قمار سیستم های مختلف هستند که باید هر آنچیزی که برایشان پخته می شود بخورند والی افسارشان را سیستم دیگری به دست خواهد گرفت که معلوم نیست چه بلایی بر سر آنها خواهد اورد .
در این عصر مفهوم انقلابات با پیش فرض فوق بی معنیست و شاید می توان این مفهوم را به عنوان زایش سیستمی نو در برابر هم نوعانش دانست اما از انجا که مستولی شدن سیستم های قدرت در سطح جهان انقدر گسترده شده است که دولت ها به عنوان یک برده در کنار صاحبان حقیقیشان عمل می کنند
 ذا نمی توان در این عصر حاضر زایش سیستمی نو را متوقع شد لهذا می توان با جرات این قضیه را عنوان کرد و بر ان صحه گذاشت که بهار عربی در خاورمیانه در واقع جدال ما بین سیستم هاست نه رعیت و اربابان حکومتی کشورها !

" محمد نبهان "
12 می 2014

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۶/۰۴
محمد نبهان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.