شط

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

شط

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

شط

آنان که خدا را می جویند ، او را می ستایند و درحالی که او را می جویند ، می یابندش و در همان حال که او را می یابند ، می ستایندش !

" آگوستین قدیس - اعترافات "

طبقه بندی موضوعی

پربیننده ترین مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

آخرین نظرات

نویسندگان

آگاه بودن

چهارشنبه, ۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۴:۰۵ ب.ظ


آگاه بودن

یکی از شاخصه های مهم جامعه های متمدن ، آگاه بودن مردم آن جامعه نسبت به اوضاع و احوال شان و منطقه است یعنی آنکه بدانند برای پیشرفت جامعه خود چه گُزینه ای را اختیار کنند تا آنها را گامی به سوی جلو هدایت نماید ، لزوم آگاه بودن دراختیار داشتن تحصیلات آکادمیک نیست بلکه نوعی وَعی اجتماعی ، سیاسی ،اقتصادی مردم آن جامعه از اتفاقاتیست که در اطرافشان می گذرد ! 

برای ایجاد چنین فضای روشن و آگاهی در جوامع جهان سوم که عموما درگیر فیلترینگ و سانسور هستند ، ایجاد اتاق های فکر ، چه در فضا های مجازی و چه در دنیای حقیقی که می تواند با گسترش چنین ظرفیتی ، آن جامعه را به نوعی از یوغ دیکتاتوری و فضاهای تک بعدی فکری خلاص کند ، راه حل مناسبی باشد !
در اینجا باز اتصال نخب آن جامعه با یکدیگر و با مردم و بقاء آنان در بین جامعه خودشان ، می تواند تاثیرات فراوانی را در تحولات جامعه منجر شود .
وسائل ارتباط جمعی و همچنین فضاهای اجتماعی مجازی چون فیسبوک و تویتر و حتی یوتیوب و ... می تواند بر سرعت ارتباطات و هموارکردن فضای دادوستد اطلاعات و یا آگاهی رسانی تاثیر بسزایی داشته باشد . 

جامعه نیاز مُبرم به اشخاصی دارد که درد های آنان را بشناسد و سپس برای مداوای آن تمام کوشش خود را در این راه صرف نماید ، نه آنکه از صدها کیلومتر و یا شاید هزاران کیلومتر دور تر برای مردم جامعه خودش نسخه پیچی کند !


" محمد نبهان "
27 دسامبر 2013

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۶/۰۴
محمد نبهان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.