محمد نبهان

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

محمد نبهان

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

محمد نبهان

آنان که خدا را می جویند ، او را می ستایند و درحالی که او را می جویند ، می یابندش و در همان حال که او را می یابند ، می ستایندش !

" آگوستین قدیس - اعترافات "

طبقه بندی موضوعی

پربیننده ترین مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

آخرین نظرات

نویسندگان

آزمون

دوشنبه, ۲ شهریور ۱۳۹۴، ۰۴:۳۵ ب.ظ


آزمون

دنیای پیچیده ای داریم ، توازن شخص در این نظام پیچیده بستگی دارد به میزان صبر او در تحمل ثقل فرسایشی آزمون ها .. گویا زاده شده ایم که از مهد الی اللحد آزموده شویم .
آزمونها نه برای آزمودن آن چه آموخته ایم ، بلکه برای نفس آموزش ست ، خود برای خود کلاس درسی ست که در هیچ موسسه یا دانشگاهی تدریس نشده و نخواهد شد ، هرچه قدر آزمون های شخص سخت تر و پیچیده تر باشد شاید از دیدگاه من علاقه آزمونگر را بیشتر در توجه خاص وی به او نشان می دهد و شاید این بزرگترین دلگرمی باشد از سوی یک انسان که نقطه عطف توجه معشوق نسبت به خود را در تجلی عناصر مادی و معنوی دنیوی می بیند.

آزمون ها آیه شریفه 
" کلّ شیء هالک إلا وجهه» (قصص،88) "
را به ذهنم می آورد همه چیز فناست جز او ، باید گذشت باید به او رسید برای همین است که دلبستگی ها دست پاگیرمان می شوند و عموما فراق است که انسان را به تعالی می رساند ، درست است رنج و درد سر تا پای آدمی را فرا می گیرد ولی در کنج تنهایی و سکوت لذت فدا کردن هرچیزی برای رضایش و اخلاص در عبودیت اش انکار ناپذیر است !
دقیقا همان جاست که می گویی
" الهی رضا برضائک و تسلیم لامرک و لا معبودا سواک "

عشق است که آزمون می آفریند و عشق است که بعضی ها را تا ابد در خاطر آدمی تازه نگاه می دارد ، انکار نباید کردکه تو را اگر بستند به عشق ، آزادت کرده اند !


" محمد نبهان "
22 آگوست 2014


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۶/۰۲
محمد نبهان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.