محمد نبهان

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

محمد نبهان

مجموعه دست نوشته های شخصی محمد نبهان

محمد نبهان

آنان که خدا را می جویند ، او را می ستایند و درحالی که او را می جویند ، می یابندش و در همان حال که او را می یابند ، می ستایندش !

" آگوستین قدیس - اعترافات "

طبقه بندی موضوعی

پربیننده ترین مطالب

محبوب ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

آخرین نظرات

نویسندگان

پختگی

سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳، ۰۲:۰۹ ب.ظ

پختگی

زمانی که جامعه یا ملتی تحت فشار خارجی قرار می گیرند ، خلاقیت ها و فعالیت هایی عکس حرکت ازمحلال کننده خارجی صورت می گیرد ،
کم کم اختلاف نظر ها در گروه ها و احاد مختلف جامعه با گذشت زمان کم می شود و نقاط مشترک در بین انها برجسته تر از قبل نمایان می شود ، می توان در این مرحله اثر تجربه در حرکت های مردمی و اجتماعی را به وضوح لمس کرد به طوری که تجربه گروه ها و فعالان مبارز ضد عنصر ازمحلال کننده خارجی فرصت های انتخاب محدودی را بر روی میز خواهند داشت چرا که برایند فعالیت های گذشته ، روشنگر راه حل ها و انتخاب های جدید و مناسب برای مقابله با این هجمه مستمر خارجی خواهد بود .

از روشن فکران گرفته تا عوام ، از طبقه غنی تا متوسط و طبقه فقیر جامعه که پس از اصطحکاکات فراوان با قوه مهاجم در یک بازه زمانی غالبا طولانی به سطحی از پُختگی و فهم عمیق نسبت به حوادث پیرامون خودشان می رسند ،
که این تحول سبب آشنایی و تحلیل دقیقی از لودر مخرب خارجی و چهارچوب مشخص آن شده ، و سرانجام نتیجه این پروسه به یک مجرای متفق علیه برای فعالان مبارز آن اجتماع ختم می شود .. دقیقا از ان زمان به بعد می توان به طور قطع پیشبینی کرد که ان قدرت متجاوز در حال افول است . و سرعت این افول رابطه مستقیمی با سطح پختگی و تعمق افراد ان جامعه و رفلکس انان به حوادث پیرامون و همچنین نسبت هوشیاری انان دارد !


" محمد نبهان "
14 دسامبر 2013


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۹/۱۸
محمد نبهان

نظرات  (۱)

۱۸ آذر ۹۳ ، ۱۴:۱۰ مارال رئیسی
فردا و دیروز با هم دست به یکی کرده.

دیروز با خاطراتش مرا فریب داد.

فردا با وعده هایش مرا خواب کرد؛

وقتی چشم گشودم امروز گذشته بود


سلام 

به روز کردم

منتظر حضورتان هستم

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.